Ağda Hakkında

Kadınlar için süregelen problemlerden biri olan tüyler, günümüzde artık erkekler içinde problem. Özellikle temizlik ve görsellik açısından istenmeyen tüylerinden şikayet eden erkekler, sağlık açısından da sorun yaşıyorlar. Bunlardan en önemlisi; kuyruk sokumunda meydana gelen kıl dönmesi problemidir. 

İstenmeyen tüylerimizin yoğun olduğu bölgelerde bakterilerin çoğalıyor olması, istemeden kötü kokmamıza da sebep oluyor. Epidermisin(Ölü) Tabaka, bakterilerin yaşam alanını genişletiyor. Sir ağda ise, bu tabakayı kaldırıyor ve cilt üzerinde peeling etkisi yaratıyor. Bu sayede hücrelerimizi canlandırmış, cildimizi tazelemiş, yaşlanmamızı geciktirmiş oluyoruz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmamız konusundaki desteğini de unutmamamız gerekiyor. 

Bilinen bir diğer gerçek ise, erkek sporcuların da tüylerini aldırdığıdır. Çünkü tüyler azlık ve çokluk mktarına göre değişkenlik göstererek, vücuttaki enerjiyi ve performansı olumsuz yönde etkiliyor.

Ağda denildiği zaman, akla ilk gelen  ‘Canım çok acıyacak mı?’ sorusu, sizi olumsuz yönde etkiliyor olabilir. Bilmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı daha var. AĞDA ACISI ÇOK UZUN SÜRMEZ ve AĞDANIN EN SAĞLIKLI YÖNTEM olduğu da bilimsel bir gerçektir.

Ağdayı yapan kişinin profesyonel bir el olma durumu ile, acemi bir el olma durumu arasında ciddi bir fark söz konusu. Nasıl ki iki farklı hemşirenin iğne yapma konusundaki tecrübeleri farklılık gösteriyorsa, ağda yapan kişilerin tecrübe farklılığı da aynı ölçüdedir. Özellikle erkek ağda dikkate alındığında, kılların daha yoğun olduğunu düşünürsek bu durum büyük ölçüde önemli bir hal alıyor.

İçeriğinde tam olarak ne olduğunu bilmediğiniz ve bilemeyeceğiniz kimyasal ürünlerin satışı, piyasada bir çok marka adıyla yer alıyor. Vücudunuza bu tarz ürünlerle zarar verebilir ve istenmeyen tüylerinizi daha fazla yoğunlaştırıp sertleştirebilirsiniz.