Erkekler de Sir Ağda Yaptırabilir mi?

Günümüzde Türk Erkeklerinin çekingenliği yüzünden en çok merak ettiği soruya geldik. Cevabı ise ‘Tabi ki yaptırabiliyorsunuz!’. Tüm vücut bölgeleri için Sir Ağda kullanımının da herhangi bir zararı ya da sakıncası da bulunmuyor. Ayrıca bir tüyo verelim. Tüylerinizin çok yoğun olduğu bölgeler var ise makasla 1 cm'den kısa olmayacak hale getirdikten sonra ağdaya çok daha uygun hale getirebilirsiniz. Yaz sıcaklarının gelmesiyle birlikte deniz ve havuz sezonu açılıyor. Alınan fazla kilolarla birlikte dert edindiğimiz diğer konumuz vücudumuzdaki tüylenme.

Erkeklerde, kadınlara göre daha fazla tüylenme görülüyor olması,hormonal yapılarından kaynaklanmaktadır. Günümüzde göğüs, sırt, omuz bölgelerinde oluşan aşırı tüylenme görünüm açısından erkekleri çok rahatsız ediyor.

 

Erkekler Neden Tüylerinden Kurtulmak İster

Estetik açıdan güzel ve temiz görünmeyi cinsiyet ayrımı gözetmeksizin istiyoruz. Bunu yaparken sağlıklı olan yöntemleri denemeye özen gösteriyor ve tercihimizi de bu yönde kullanıyoruz.

http://www.uzmantv.com/erkekler-agda-yaptirabilir-mi

 

Erkekler İçin Bacak Tüylerinden Kurtulma​

Sıcaklar kendisini hissettirmeye başladığında, uzun pantolonlar yerini kapri ve şortlara bırakıyor. Erkekler için bu bölgedeki tüylenmeler aşırı yoğunsa, kendilerini rahat hissedemiyorlar. Bilhassa beyaz tenli erkekler için seyrek bir tüylenme olsa bile, bu  onlar için durumun estetik durmadığını ve hoş görünmediğini düşündürüyor. Sporla ilgilenen erkekler de bacaklarındaki kıllardan kurtulmanın yollarını arıyor. Özellikle futbol, voleybol ve yüzme sporuyla ilgilenen erkekler bu konuda başı çekiyor.

Size bu hususta sunulabilecek en iyi seçeneği belirtelim. Sir Ağda işlemi ile görüntüsünden rahatsızlık duyduğunuz bölgenin tüylerini kökünden alınma sonrasında çeşitli ürünler kullanmanız. Yapılan dermotolojik testler ve kullanıcı yorumlarını dikkate alarak tüylerin %60 oranında azalmasında etkin rol oynadığını söyleyebiliriz. Oldukça ciddi bir oran. Doğru ürünün seçimi ve doğru kullanımı önemli bir husus. Maliyeti yüksek ve süreç olarak uzun olan diğer seçeneklere göre daha ekonomik olduğu bir gerçek.

 

Erkeklerde Göğüs Karın Tüyleri

Göğüs, karın ve göbek bölgesinde oluşan tüylenmeler, erkeklerin şikayetçi olduğu bölgelerin başında geliyor. Özellikle göğüs bölgesindeki aşırı tüylenme ve görüntünün estetik açıdan olumsuz duruyor olması, erkeklerde tüylerinden kurtulma isteğini tetikliyor. Bu durumdan kurtulmak için günümüzde var olan tekniklere bir göz atalım.

 

İlk olarak emin olunması gereken bu tüylenmelerden kalıcı olarak mı, yoksa geçici(dönemsel) olarak mı kurtulmak istenildiğidir. Birçoğu etkili ve kalıcı bir çözüm arayışına giriyor. Maliyet ve süreç açısından araştırıldığında ise, çoğunlukla bu seçenekten vazgeçiliyor.

 

Erkeklerin rahatsızlık duyduğu bölgeleri en başta belirtmiştik. Bu bölgelerden kurtulmak isteyen erkekler için ekonomik  açıdan en iyi yol, ağda işlemidir. İlk düşünülen ise hissedilecek acı oluyor. Ancak bu acı işlem uygulandıktan birkaç saniye sonra geçiyor. Kısacası korkulması gereken herhangi bir durum söz konusu değil. Emin olabilirsiniz.

 

Tavsiye edilen Sir ağda, içeriğinde şeker içermiyor ve tüylerin kökünü beslemiyor. Periyodik olarak düzenli işlemler sonrasında, tüylenmenin olduğu bölgede incelme ve yer yer seyrelme olduğu görülebiliyor.  İlk etapta 15-20 gün sonrasında tüylenmenin tekrar başladığı görülürken, sonrasında bu süreç 40 güne kadar uzayabiliyor. Üstelik ağdanın en temiz ve en sağlıklı tüyden kurtulma yöntemi olduğunu da vurgulamakta fayda var.

 

Erkeklerde Sırt Tüylenmesi

Erkeklerde görülen sırt tüylenmesi, hormonal, çeşitli ilaç kullanımı veya genetik nedenlerden kaynaklanıyor. Sebebini anlamak adına çeşitli kliniklerde testosteron testi yapılabiliyor. Test sonucunda testosteron hormonunuz olması gerekenden çok daha fazla salgılanıyor ise, sırtınızdaki tüylenmenin sebebini bulmuş oluyorsunuz. Eğer hormonal açıdan her şey normal ise, biliniz ki sebep genetik veya çeşitli ilaçkarın kullanımı olabilir. Tüm bunların yanında sağlıksız besleniyorsanız  da tüylenmeyi önemli ölçüde destekliyorsunuz demektir. 


Tüylenmenin sırtta oluşması, erkeklerin psikolojik ve fiziki açıdan en çok rahatsızlık duyduğu durumların başında geliyor. Yaz aylarında sıcaklıkların yüksek ölçüde artmasıyla oluşan terlemenin, kendi başına bile yeterli biçimde rahatsız ettiğini düşünürsek,  sırttaki tüylenmenin bu terleme oranını arttırması da kaçınılmaz. Kış mevsiminde kalın kıyafetlerin içerisinde sıkışma hissinin ve yine istem dışı terlemenin önüne geçmeyi zorlaştırıyor.  Bu sorunlarla ilgili bir çözüm için harekete geçmezseniz sürekli aynı sorunu yaşıyor olacaksınız.


Bu olumsuzluğun bir de sosyal hayatınıza yansımasını kısa bir örnekle açıklayacak olursak;
Arkadaşlarınız sizi arıyor ve yarın denize gideceğinizi söylüyor. Yaz ayının kıpır kıpır enerjisini içinizde hissediyorken, aklınıza birden acı gerçek geliyor. Sırtınızdaki tüyler ne olacak? Enerjiniz bir anda düşüyor ve tabi ki hızlı bir çözüm arıyorsunuz. Fakat bölge sırt bölgesi olduğundan, kendi gücünüzle işlem yapabilmeniz pek mümkün gözükmüyor. Arkadaşlarınızdan yardım isteyemiyorsunuz. Çünkü bu sizin zaten rahatsız olduğunuz ve pek de paylaşmak istemediğiniz bir durum. İşte bu noktada çözümün en hızlı ve kolay yolu olan ''ağda'' karşınıza çıkıyor.

Ayrıca yapılan anket sonuçlarına göre; erkeklerin kadınların bacaklarında oluşan tüylenmeden hoşlanmadıkları gibi, kadınların da erkeklerdeki sırt tüylenmesinden aynı ölçüde hoşlanmadıklarını öğreniyoruz. Eğer omuz ve göğüs kıllarınız da sırtta oluşan tüylenmeyle birleşiyorsa çeşitli benzetmelere karşı koyamıyorsunuz. Sosyal hayatınızı olumsuz yönde etkilemesi de kaçınılmaz. Kadınlarımızın bakımlı olması, iyi görünmesi erkekler için ne kadar önemliyse, erkeklerin de bir kadının karşısına temiz ve bir o kadar bakımlı çıkması çok önem taşıyor. 

Sitemiz içerisinde ''Erkeklerde Kıl Dönmesi Sebepleri'' başlığı altında, sırt kılının sağlık açısından en önemli olumsuz etkileriden biri olan kıl dönmesi rahatsızlığından bahsetmiştik. Sizde sırt kıllarınızdan şikayetçiyseniz çözüm için farklı yöntemlerin kullanılmasının riskli olduğunu hatırlatmamızda fayda var. Tüy Dökücü Krem veya Jilet kullanımı akla ilk gelen çözümler. Bu seçenekleri deneyerek sertleştirme ve yoğunlaştırmaya sebep olabilirsiniz. Ağdayı tercih etmenizi öneriyoruz. Ağda işlemini belirli periyotlarla profesyonel kişilere uygulatırsanız seyrelme ve uzun aralıklar sonrasında çıkmaya başladığını gözlemlersiniz. 

 

Erkeklerde Genital Bölge Temizliği​

Genital bölgenin temiz tutulması, başta sağlıklı olmak açsısından büyük önem taşıyor. Bu bölgede bulunan bezler, gün içerisinde aktif olarak yoğun bir şekilde çalışıyor ve çeşitli salgılar üretiyor. Bu sırada erkeklerde özellikle penis ve kalça arasındaki bölgenin çevresinde nemlenmeye ve terlemeye sebebiyet veriyor. Eğer düzenli periyotlarla bu bölgedeki tüyleri almaz isek, bakterilerin üremesine destek vermiş oluyoruz. Bakteriler nemli ve kapalı bölgelerde ürüyorlar. Sonrasında başta mantar olmak üzere çeşitli hastalıkların oluşumuna yol açabiliyor.


Testosteron hormonunun aktivitesi, erkeklerin ergenlik dönemine girmesi ile artış gösteriyor. Bu artış sebebiyle tüylerin oluşması ve çoğalması, sesin kalınlaşması, sperm üretimi, kasların gelişimi, boyun uzaması ve daha bir çok fiziksel özelliklerin kazanılması hız kazanıyor.

Bakımlı, temiz olmak ve özellikle sağlık açısından genital bölgenin 2-3 haftalık periyotlarla düzenli bir şekilde tüylerinden arındırılması ve temiz tutulması  gerekiyor.