Kol Altı Kokusu Sebepleri

Bu başlıkta kendinize ve çevrenize istemeden verdiğiniz rahatsızlığın önüne geçebileceğiniz seçenekleri sunuyoruz.

Koltuk altı bölgemizde görülen aşırı terleme ne yazık ki kötü kokuyu da beraberinde getiriyor. Bu kokunun birden çok sebebi mevcut. Bölgenin temiz tutulmuyor olması başlıca neden. Çok nemli bir bölge olmasından dolayı bakterilerin üremesi ve çoğalması için uygun bir zemin.

Öncelikle bölgedeki tüylenmenin düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Erkekler için tıraş bıçağı bu çözüm için yüksek çoğunlukla kullanılan bir seçenek. Bu durum bölgede kızarma, batık ve kesik oluşumunu ciddi oranda tetikliyor. Metale karşı alerjisi olan ciltler içinse çeşitli yaralar oluşmasının önüne geçilemiyor. Bizim tavsiyemiz ağda ile bölgedeki tüylerin kökünden alınma işleminin uygulanması yönünde. Bu yöntem ile hem bölgedeki tüylerin yoğunluğu azaltılabilir hem de tüylenmenin yeniden oluşmasını çok daha uzun bir süreye yayabilirsiniz.

Tüylerden arındırılan bölgenin her gün sabunlu su ile temizlenmesi gerekiyor.Bunun için ‘bazik’ özelliği olan sabun öncelikli tercih etmenizi istediğimiz bir seçenek. Bakterilerin oluşumunu engellemek amacıyla işinizi görecek bir ürün.

Bölgede koku oluşumunun nedenleri arasında iç hastalıkları da yer alıyor. Karaciğer veya böbrek rahatsızlıkları vücut içerisinde yer alan suyun yeteri kadar süzülememesine ve bir takım organik maddelerin içerisinde kalmasına etken oluyor olabilir. Koltuk altımızda bulunan ter bezleri bu suyu kendi imkanları ile dışarı atmak için görevi devralıyor. Bu yüzden de kötü kokuyla karşılaşıyor olabilirsiz. Bölgedeki tüylerin temizliğine ve hijyenine özen gösteriyor fakat koku sorunuyla ilgili sıkıntılarınız devam ediyorsa, lütfen bir doktora başvurun.