Sir Ağdanın Avantajları

 

Soğuk ağda olarak da adlandırılan Klasik ağdanın içerik özü şeker bazlıdır. İçerdiği şekerden dolayı var olan tüyleri azaltılması konusunda bir yararı bulunmuyor. Aksine bu şeker, var olan tüylerinizi besliyor ve büyük ölçüde güçlenmesine etki ediyor.


Sir ağda, içeriğinde şeker barındırmadığı ve sıcak olarak uygulandığı için, tüy köklerinde yumuşamaya neden oluyor.  Periyodik olarak düzenli bir şekilde ağda işlemini uygular ya da işin ehli kişilerine uygulatırsanız, tüylerinizde zayıflama ve bölgesel olarak azalma fark edebiliyorsunuz. Önemli bir özelliği de; tüyle birlikte deriye yapışıyor ve ölü deriyi de çekerek cildinizde Peeling etkisi yaratıyor.

 

Neden Sir Ağda

Jilet ile Temizlemek mi, Sir Ağda mı?

Jilet kullanılarak temizlenmiş olan bölgedeki tüylerin kökleri yerinde kalıyor. Bu durum hiçbir zaman pürüzsüz bir sonuç elde edememeniz anlamına geliyor. Cilde elinizle temas ettiğinizde pürüzlü bir sonuç elde ettiğinizi rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Koltuk altı ve genital bölgelerin özellikle rahatsız edici bir görüntü oluşturduğunu söylememizde fayda var. Daha öncesinde bunu tecrübe etmiş olmanız muhtemel.

Var olan kökler temizlenemediği için tüyler hızlı bir şekilde uzamaya başlıyor. Birkaç gün içerisinde temizlik işleminin tekrar uygulanması gerekebiliyor. Üstelik tüyleriniz Jilet ile uyguladığınız her işlem sonrasında daha güçlü ve mitar olarak artmış bir şekilde karşınıza çıkabiliyor.

Sir Ağda ise, işlem sırasında tüy ve köklerini birlikte alarak pürüzsüz bir sonuç elde etmenize imkan veriyor. Tüylenmenin yeniden başlaması 15-20 günü bulabiliyor. Düzenli bir çizelge izlerseniz sonrasında bu süre 40 güne kadar uzayabiliyor.  

Lazer Epilasyon mu, Sir Ağda mı?

Özel bir cihaz ile lazer teknolojisi kullanılarak tüyleri kalıcı olarak azaltılmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. Bu işlemin yapılabilmesi için, kişinin cildinin açık tenli olması, tüy renginin koyu olması gerekiyor. En etkili sonucu bu özelliklere sahipseniz alabiliyorsunuz. Esmer tenli ve açık renkli bir tüy oluşumuna sahipseniz, süreç çok daha uzuyor. Fakat net bir sonuç alamayabiliyorsunuz.

Süreç uzadığı takdirde maddi açıdan kayıp yaşayabiliyorsunuz.
Ayrıca Lazer Epilasyon belirli bölgeler dışında her bölgeye uygulanmıyor.

Sir Ağda ise, ten rengi(esmer ten, sarı ten vb.) veya tüy çeşitliliği(koyu renkli, açık renkli vb.) konusunda herhangi bir ayırım gözetmeksizin derdinize derman oluyor. Maddi açıdan en göze çarpan bir seçenek olması, sizce de tercih etme konusunda en önemli etkenlerden değil mi ?

Tüy Dökücü Krem mi, Sir Ağda mı?

Bu tarz ürünler de, jilet kullanımı gibi, tüyün kök dışında yüzeyde kalan kısmını geçici olarak yok ediyor. Birkaç gün içerisinde tüy eski halinden daha güçlü bir şekilde uzamış oluyor ve aynı işlemin tekrar uygulanması gerekecek kadar uzayabiliyor. Hassas olan bölgelerde kullanımı kesinlikle tavsiye edilmiyor. Kullanım sonrasında çoğu cilt tiplerinde tahriş ve aşırı sivilce oluşumu görülüyor.

http://www.uzmantv.com/sir-agdanin-diger-yontemlere-gore-avantajlari-nelerdir