Sir Ağda Nedir

İtalyanca ‘Cere’ kelimesinden türkçemize geçmiş olan ‘Sir(Ağda)’ kelimesi, ‘balmumu’ ya da ‘mum’ anlamını taşıyor. Aynı anlamı taşıyan İngilizce kelime ise ‘wax’. Bu kelimeler ‘ağda’ anlamında da yaygın bir kullanıma sahip.

Sir Ağda ile yüzünüz de dahil olabilecek şekilde vücudunuzun her bölgesine işlem yaptırabiliyorsunuz. Yüzde yüz doğal ürünlerden oluşuyor ve içerisinde herhangi bir şeker katkısı bulunmadığından kıl köklerini beslemiyor. En güzel yanı ise, belirlenmiş periyotlar içerisinde sürekli kullanımını sağlarsanız, tüylerin zayıfladığını ve azaldığını fark edersiniz. Üstelik tamamen hijyenik. Cilt üzerine iyi yapıştığından dolayı, yüzeydeki ölü tabakayı da alıyor ve peeling etkisi yaratıyor. Batıkları engelleyip ciltte alerjik reaksiyona sebep olmadığını da düşünürsek, Sir Ağda’nın neden çok tercih edildiği daha rahat anlaşılabilir.

Klasik ağda ise maalesef şeker içeriyor. Bu yüzden tam anlamıyla hijyenik olmamakla birlikte kıl köklerini beslediğinden, azaltma veya zayıflatma etkisi de bulunmadığı gibi, kılları güçlendirici etkisi olduğu da biliniyor.