Tüy Dökücü Kremlerin Etkileri

Günümüzde çeşitli markalar adı altında birden çok tüy bitirici kremler, yağlar vb. ürünler bulunuyor. Çözüm sunan ve maddi açıdan uygun olduğunu düşündüren bu ürünlerle ilgili maalesef gerçeklik payı bulunmuyor.

İnsanoğlu, yıllarca çeşitli problemlerle karşılaşıyor ve bu problemler için çözüm üretmeye çalışıyor. Birtakım kişi ya da kurumlar bu durumu kullanarak, beklentisi olanların duygusunu sömürüp, ciddi paralar kazanabiliyorlar. Çözüm bulduğunu düşünen kişilerin parası, zamanı ve çabası boşa gidebiliyor. Çoğunlukla da gidiyor.

Örnek vermek gerekirse; saç dökülmesi konusunda şu anda kadar hatta şu anda bile reklamlarını gördüğümüz birçok ürün mevcut. Sonuç ortada. Konuyu ve ürünü çok iyi araştırıp ona göre hareket etmekte fayda var.

Erkeklerin kendilerine bakım yapma oranının artmış olması da günümüzdeki fırsatçıları devreye sokmuş durumda. Erkekler için özel olarak üretildiği söylenen, bilinen ya da bilinmeyen markalar adı altında üretilmiş, tüy azaltıcı, tüy dökücü, tüy bitirici bir çok ürün bulunuyor.

Kendimiz bu ürünlerin sattığı hayale kaptırmadan önce bir sorgulamamız ve aşağıdaki soruları sormamız gerekiyor.

 1. Vücuduma nemlendirici bir kremden daha ucuza satılan bir tüy dökücü ürünü sürecek kadar cesaretli miyim?
   
 2. Bu krem gözle görülen tüylerimi dökebiliyorken arka planda görülmeyen kıl hücrelerime ve kıl köklerime nasıl bir etki ediyor?
   
 3. Bu kadar etkili ve ucuz bir yol mevcut iken lazer epilasyon veya ağda işlemlerinin maliyetinin yüksek olmasının nedeni nedir?
   
 4. Bu ürünlerin eczane gibi sağlık kurumlarınca onaylı ürünlerin satışının yapıldı yerde bulunmamasının sebebi nedir?
   
 5. Ürünlerin kullanımı sonrasında cildim üzerinde yaşayabileceğim problemler için kiminle irtibat kuracağım. Konuyla ilgili muhatap kim?
   
 6. Ürün Sağlık Bakanlığından onaylı mı?

Bunlar ve bunlar gibi çokça sorulabilecek soru mevcut.

Etkisi dermatolojik olarak kanıtlanmamış, herhangi bir araştırması yapılmamış ve merdiven altında üretilmiş olan birçok ürün, çok uygun fiyatlar sunularak satılıyor ve hayal satmaktan öteye gitmiyor.

Günümüzde halen yaşanıyor olmasına karşın, aynı şekilde sosyal medya siteleri üzerinden benzer şekilde dolandırıcılık yapılıyor. 


Lütfen araştırmamızı iyi yapalım ve ona göre hareket edelim.