• Admin

Ağda Sonrası Yaşanabilecek Problemler

Ağda işlemi tüylerinizi fiziksel bir hareket doğrultusunda vücudunuzdan temizliyor. Bu sebeple, işlemin uygulandığı bölgede cildinizin hassasiyet oranı doğrultusunda kızarıklık ve sivilce oluşumu gözlemlenebiliyor. Bu durum gayet normal olduğu için genelde 2 ya da 3 gün içerisinde kendiliğinden düzeliyor. Çok ender görülse de kızarıklık uzun süre kalıyor ve oluşan sivilceler deri üzerine bir iz olarak yerleşiyorsa, ‘Dermatolog’a görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Güneş veya solaryum aracılığıyla bronzlaştıktan sonra, ağda işlemi yaptırıyorsanız, vücudunuzda leke oluşumu görülebiliyor. Bunun sebebi olarak ağdanın cilt üzerindeki ölü tabakayı almış olduğu belirtiliyor. Çözümü ise çok basit. Vücudunuza uygulayacağınız ya da uygulatacağınız Peeling bu sorunu ortadan kaldırmanıza büyük ölçüde yardımcı oluyor.

Leke oluşumu kol altı bölgesinde görülüyorsa kaynağı ter oluşumu veya deodorant kullanımıdır. İşlem yaptırmadan önce bu tarz ter oluşumu olan bölgelerin temizlenmesi gerekiyor. Sonrasında ise kesinlikle deodorant vb. ürün kullanımı tavsiye edilmiyor. Bir diğer sebebi ise, işlemi yapan kişinin aynı bölgeye bir kaç defa müdahele etmesi, tüy alımını doğru yönde yapmaması ve deriyi germesi gerekirken bunu yapmamış olmasından da kaynaklı olabiliyor. Ancak, yapılacak olan birkaç uygulama ile kızarıklığın daha kısa sürede geçirilip çıkan sivilcelerin iz bırakmadan kaybolması sağlanabilir. Öncelikle, ağda sonrası vücut , E vitamini içeren özel ağda yağları ve kremler ile iyice temizlenmelidir. Ağda kalıntısının kalmaması için bu şarttır. Bu tür yağların içinde besleyici bir takım maddeler bulunmaktadır. Ağdadan 5 gün sonra keselenip, hem deri üzerindeki kiri atıp hem de cildin yenilenmesi sağlanabilir. Bu sayede sivilcelerle tıkanmış olan gözenekli yapı yenilenip daha taze ve canlı bir cilde sahip olunabilir.

Fiziksel tüy arındırma seçenekleri içinde yer alan Epilatör ve Tıraş bıçağının da vücut üzerinde olumsuz etkileri sıkça görülüyor. Bunlar genellikle batıklar ve kesikler oluyor.

10 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ne Sıklıkta Sir Ağda Yaptırmalı

Eğer ilk defa başlıyor iseniz başlangıçta 20 ila 30 gün aralıklarla düzenli olarak yaptırmanız öneriliyor. İkinci etapta ise 40 ila 50 günlük bir periyotta gelmeniz istediğiniz sonuca götürüyor.

Kol Altı Kokusu Sebepleri

Bu başlıkta kendinize ve çevrenize istemeden verdiğiniz rahatsızlığın önüne geçebileceğiniz seçenekleri sunuyoruz. Koltuk altı bölgemizde görülen aşırı terleme ne yazık ki kötü kokuyu da beraberinde g

Erkeklerde Sırt Tüylenmesi

Erkeklerde görülen sırt tüylenmesi, hormonal, çeşitli ilaç kullanımı veya genetik nedenlerden kaynaklanıyor. Sebebini anlamak adına çeşitli kliniklerde testosteron testi yapılabiliyor. Test sonucunda