• Admin

Erkeklerde Genital Bölge Temizliği

Genital bölgenin temiz tutulması, başta sağlıklı olmak açsısından büyük önem taşıyor. Bu bölgede bulunan bezler, gün içerisinde aktif olarak yoğun bir şekilde çalışıyor ve çeşitli salgılar üretiyor. Bu sırada erkeklerde cBakteriler nemli ve kapalı bölgelerde ürüyorlar. Sonrasında başta mantar olmak üzere çeşitli hastalıkların oluşumuna yol açabiliyor.

Testosteron hormonunun aktivitesi, erkeklerin ergenlik dönemine girmesi ile artış gösteriyor. Bu artış sebebiyle tüylerin oluşması ve çoğalması, sesin kalınlaşması, sperm üretimi, kasların gelişimi, boyun uzaması ve daha bir çok fiziksel özelliklerin kazanılması hız kazanıyor.

Bakımlı, temiz olmak ve özellikle sağlık açısından genital bölgenin 2-3 haftalık periyotlarla düzenli bir şekilde tüylerinden arındırılması ve temiz tutulması gerekiyor.

16 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ne Sıklıkta Sir Ağda Yaptırmalı

Eğer ilk defa başlıyor iseniz başlangıçta 20 ila 30 gün aralıklarla düzenli olarak yaptırmanız öneriliyor. İkinci etapta ise 40 ila 50 günlük bir periyotta gelmeniz istediğiniz sonuca götürüyor.

Kol Altı Kokusu Sebepleri

Bu başlıkta kendinize ve çevrenize istemeden verdiğiniz rahatsızlığın önüne geçebileceğiniz seçenekleri sunuyoruz. Koltuk altı bölgemizde görülen aşırı terleme ne yazık ki kötü kokuyu da beraberinde g

Erkeklerde Sırt Tüylenmesi

Erkeklerde görülen sırt tüylenmesi, hormonal, çeşitli ilaç kullanımı veya genetik nedenlerden kaynaklanıyor. Sebebini anlamak adına çeşitli kliniklerde testosteron testi yapılabiliyor. Test sonucunda