• Admin

Sir Ağda Nedir?

İtalyanca ‘Cere’ kelimesinden türkçemize geçmiş olan ‘Sir(Ağda)’ kelimesi, ‘balmumu’ ya da ‘mum’ anlamını taşıyor. Aynı anlamı taşıyan İngilizce kelime ise ‘wax’. Bu kelimeler ‘ağda’ anlamında da yaygın bir kullanıma sahip.

Sir Ağda ile yüzünüz de dahil olabilecek şekilde vücudunuzun her bölgesine işlem yaptırabiliyorsunuz. Yüzde yüz doğal ürünlerden oluşuyor ve içerisinde herhangi bir şeker katkısı bulunmadığından kıl köklerini beslemiyor. En güzel yanı ise, belirlenmiş periyotlar içerisinde sürekli kullanımını sağlarsanız, tüylerin zayıfladığını ve azaldığını fark edersiniz. Üstelik tamamen hijyenik. Cilt üzerine iyi yapıştığından dolayı, yüzeydeki ölü tabakayı da alıyor ve peeling etkisi yaratıyor. Batıkları engelleyip ciltte alerjik reaksiyona sebep olmadığını da düşünürsek, Sir Ağda’nın neden çok tercih edildiği daha rahat anlaşılabilir.

Klasik ağda ise maalesef şeker içeriyor. Bu yüzden tam anlamıyla hijyenik olmamakla birlikte kıl köklerini beslediğinden, azaltma veya zayıflatma etkisi de bulunmadığı gibi, kılları güçlendirici etkisi olduğu da biliniyor.

26 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ne Sıklıkta Sir Ağda Yaptırmalı

Eğer ilk defa başlıyor iseniz başlangıçta 20 ila 30 gün aralıklarla düzenli olarak yaptırmanız öneriliyor. İkinci etapta ise 40 ila 50 günlük bir periyotta gelmeniz istediğiniz sonuca götürüyor.

Kol Altı Kokusu Sebepleri

Bu başlıkta kendinize ve çevrenize istemeden verdiğiniz rahatsızlığın önüne geçebileceğiniz seçenekleri sunuyoruz. Koltuk altı bölgemizde görülen aşırı terleme ne yazık ki kötü kokuyu da beraberinde g

Erkeklerde Sırt Tüylenmesi

Erkeklerde görülen sırt tüylenmesi, hormonal, çeşitli ilaç kullanımı veya genetik nedenlerden kaynaklanıyor. Sebebini anlamak adına çeşitli kliniklerde testosteron testi yapılabiliyor. Test sonucunda