• Admin

Tüy Dökücü Kremlerin Etkileri

Günümüzde çeşitli markalar adı altında birden çok kıl bitirici kremler, yağlar vb. ürünler bulunuyor. Çözüm sunan ve maddi açıdan uygun olduğunu düşündüren bu ürünlerle ilgili maalesef gerçeklik payı bulunmuyor.

İnsanoğlu, yıllarca çeşitli problemlerle karşılaşıyor ve bu problemler için çözüm üretmeye çalışıyor. Birtakım kişi ya da kurumlar bu durumu kullanarak, beklentisi olanların duygusunu sömürebiliyorlar. Çözüm bulduğunu düşünen kişilerin, zamanı ve çabası boşa gidebiliyor.

Örnek vermek gerekirse; saç dökülmesi konusunda şu anda kadar hatta şu anda bile reklamlarını gördüğümüz birçok ürün mevcut. Sonuç ortada. Konuyu ve ürünü çok iyi araştırıp ona göre hareket etmekte fayda var.

Erkeklerin kendilerine bakım yapma oranının artmış olması da günümüzdeki fırsatçıları devreye sokmuş durumda. Erkekler için özel olarak üretildiği söylenen, bilinen ya da bilinmeyen markalar adı altında üretilmiş, tüy azaltıcı, tüy dökücü, tüy bitirici bir çok ürün bulunuyor.

Kendimiz bu ürünlerin sattığı hayale kaptırmadan önce bir sorgulamamız ve aşağıdaki soruları sormamız gerekiyor.

1 Vücuduma nemlendirici bir kremden daha ucuza satılan bir tüy dökücü ürünü sürecek kadar cesaretli miyim?

2 Bu krem gözle görülen tüylerimi dökebiliyorken arka planda görülmeyen kıl hücrelerime ve kıl köklerime nasıl bir etki ediyor?

3 Bu kadar etkili ve ucuz bir yol mevcut iken lazer epilasyon veya ağda işlemlerinin maliyetinin yüksek olmasının nedeni nedir?

4 Bu ürünlerin eczane gibi sağlık kurumlarınca onaylı ürünlerin satışının yapıldı yerde bulunmamasının sebebi nedir?

5 Ürünlerin kullanımı sonrasında cildim üzerinde yaşayabileceğim problemler için kiminle irtibat kuracağım. Konuyla ilgili muhatap kim?

6 Ürün Sağlık Bakanlığından onaylı mı?


Bunlar ve bunlar gibi çokça sorulabilecek soru mevcut.

Etkisi dermatolojik olarak kanıtlanmamış, herhangi bir araştırması yapılmamış ve merdiven altında üretilmiş olan birçok ürün, çok uygun fiyatlar sunularak satılıyor ve hayal satmaktan öteye gitmiyor.

Günümüzde halen yaşanıyor olmasına karşın, aynı şekilde sosyal medya siteleri üzerinden benzer şekilde dolandırıcılık yapılıyor.

Lütfen araştırmamızı iyi yapalım ve ona göre hareket edelim.

5 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ne Sıklıkta Sir Ağda Yaptırmalı

Eğer ilk defa başlıyor iseniz başlangıçta 20 ila 30 gün aralıklarla düzenli olarak yaptırmanız öneriliyor. İkinci etapta ise 40 ila 50 günlük bir periyotta gelmeniz istediğiniz sonuca götürüyor.

Kol Altı Kokusu Sebepleri

Bu başlıkta kendinize ve çevrenize istemeden verdiğiniz rahatsızlığın önüne geçebileceğiniz seçenekleri sunuyoruz. Koltuk altı bölgemizde görülen aşırı terleme ne yazık ki kötü kokuyu da beraberinde g

Erkeklerde Sırt Tüylenmesi

Erkeklerde görülen sırt tüylenmesi, hormonal, çeşitli ilaç kullanımı veya genetik nedenlerden kaynaklanıyor. Sebebini anlamak adına çeşitli kliniklerde testosteron testi yapılabiliyor. Test sonucunda